Spôsob vnútornej korekcie človeka prostredníctvom pulzácie, rozvinuli v niektorých kláštoroch Ťanšanu a Tibetu.
Pohrúženie sa do úderov svojho pulzu podporuje rozvoj životného potenciálu, zdravia a funkcií. Nástrojom tejto korekcie je samotný pulz. Presnejšie povedané, uvedomovanie si pulzu, jeho vedomé vnímanie. Postúpenie pulzu do vedomia si treba zaslúžiť, nie je možné to dosiahnuť silovými metódami, vôľovým úsilím.
Dá sa dosiahnuť postupným osvojovaním si tohto geniálneho nástroja prírody. Aj v schopnosti vnímania pulzu existujú viac alebo menej nadaní, talentovaní, jednotlivci. Táto bezkonkurenčná metóda je aj inštrumentom vnútorného prerodu a omladzovania. Na Oriente v kláštoroch nie náhodou mnohí mnísi vo fyzickom veku okolo 100 rokov, vyzerajú na 40.
Z energetického hľadiska vedomé vnímanie svojej pulzácie stimuluje všetky procesy na stranu charakteru daného pulzu. Záznam sa vyhotovuje podľa potreby a konkrétnych deficitných stavov. Pre výsledný efekt je podstatná účasť vedomia v procese pulzácie. Vtedy nastáva syntéza nervových procesov s činnosťou srdcovo cievneho systému.
Nastavenie organizmu pod údery svojho pulzu dokáže urýchliť rehabilitáciu a normalizovať oslabené funkcie po chorobe alebo nadmernom vyčerpaní organizmu. Vedomá pulzácia umožňuje:
Metóda “Korekcie a harmonizácie srdcovo cievneho systému“ v roku 2000 prešla aprobáciou v lotyšskom kardiologickom centre, kde bola potvrdená jej vysoká efektívnosť.